Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar daug žmonių išdrįs pasakyti savo nuomonę, jeigu ji prieštarauja masių ideologijai?

2017-09-15, Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Jei Lietuvoje ir turime problemų, tai tėvynės meilė tikrai nėra viena iš jų. Atgimimas. Fronte visi turi darbo. Vyrai, net ir moterys, tuntais stoja į šaulius, puošiasi trispalvėmis, ir drąsiai laužia nedraugiškos valstybės facebook paskyrą. Politikai neatsilieka - skiria biudžetą gynybai, ir budriai seka kiekvieną Maskvos ar Minsko krustelėjimą. O budrūs visuomenininkai mikliai identifikuoja paslėptą propagandą ir kerta priešui atgal.

Anksčiau, norint susigaudyti saugumo reikaluose, reikėdavo galvoti. Dabar viskas paduota ant lėkštutės – aišku, kas priešas, kas patriotas. Kas gynėjas, o kas naudingas idiotas ar įtakos agentas.

Štai Audrius Butkevičius pasakė savo nuomonę apie Landsbergį – tapo priešu, Bičkauskas pabandė svarstyti, ar tikrai viskas tiesa, ką patriotai kalba apie Rusiją – buvo išvadintas parsidavėliu, Zvonkus su Stano padainavo dainele apie kaimynus – tapo naudingais idiotais.

Prancūzai sako „à la guerre comme à la guerre“ (liet. kare, kaip kare), bet ar tikrai tokiame žaidime neprarandame demokratijos vertybių? Laisvės reikšti nuomonę, turėti kitą požiūrį? Ar, pasiduodami minios psichologijai, netampame panašūs į tuos, prieš kuriuos kovojame? Ką laimime ir ką prarandame, pradėję skirstyti piliečius į savas-svetimas?

Laidoje diskutuoja buvęs krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius, Seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai