Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks bus Vakarų atsakas į buvusio rusų šnipo nunuodijimą Solsberyje?

03.13 Antradienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Didžioji Britanija šiandien rengia naują skubų pasitarimą dėl įžūlaus bandymo jos teritorijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga nunuodyti buvusį rusų šnipą, o JAV ir NATO parėmė Londoną pareiškimais, kad už tai veikiausiai atsakinga Rusija.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May vakar parlamentui pareiškė, jog „labai tikėtina“, kad už buvusio dvigubo agento apnuodijimą atsakinga Maskva.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį britų transliuotojui BBC pareiškė, kad Londonas privalo pats išsiaiškinti buvusio dvigubo agento apnuodijimą ir tik tada kreiptis į Maskvą. „Išsiaiškinkit viską savo pusėje, ir tada mes su jumis tai aptarsime“, – pareiškė jis.

Britų žiniasklaidos pranešimuose užsimenama apie didėjantį spaudimą ministrei pirmininkei, kad Anglija boikotuotų šios vasaros pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje. „Kaip dabar galime vykti į Putino pasaulio čempionatą?“ – skelbia „Daily Mail“ antraštė.

Laidoje dalyvauja Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, politologas, šiuo metu studijuojantis Karališkajame Londono Koledže Jonas Survila, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas, KTU Europos instituto direktorius, buvęs ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, VU TSPMI Rusijos studijų dėstytojas Nerijus Maliukevičius ir saugumo specialistė, Merilendo universiteto vyr. mokslininkė Eglė Murauskaitė.


xx21

Komentarai